środa, 13 lutego 2013

Konkurs rozstrzygnięty!

Konkurs karnawalowy rozstrzygniety. Cztery z czterech nadeslanych prac zostaną nagrodzone magnesami na lodówkę i zakładkami do książek, w tym jedna szczególna praca Królowej Margot wytypowana przez sponsorów nagród i małą Pracownię otrzyma dodatkowo pałacową bransoletkę.
Uczestikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy uroczych upominków.
Nagrody wyślemy pocztą, a powędrują one do Królowej Margot, Eli Dynak, Elżbiety Kmiecik oraz Grzegorza LejczakaA oto wypowiedź naszej wyróżnionej laureatki


Maski... tyle odniesień w literaturze, tyle w historii teatru i dramatu, a najwięcej w życiu. Można mówić, że te nasze maski zakładamy dla potrzeb funkcjonowania w społeczeństwie, dla wygody, z lęku przed brakiem akceptacji, ze wstydu... Twierdzimy, że należy, czasem, że wypada, czasem, że wszyscy to robią... Z wiekiem przekonuję się, że faktycznie - społeczeństwo wymaga masek, wymaga dostosowania, a przejawy siebie szufladkuje jako złe, dziwne zachowanie...

już w liceum zastanawiałam się kiedy zapomnę o swojej twarzy - codziennie, co miesiąc, z roku na rok na mojej twarzy i duszy jest już tyle masek, że zastanawiam się co w zasadzie już maskuję, którą maskę zakładam, ile już przykleiło się do niej na stałe i czy naprawdę tak musi być..

ale oto znowu z wiekiem uprzykrza mi się tych masek noszenie... bo na cóż zostaliśmy stworzeni tak różnorodni? dlaczego nie pokazywać siebie... do tych moich herbacianych, nocnych przemyśleń doszła jeszcze książka "Bóg nigdy nie mruga" a w niej rozdział o ubraniu się na fioletowo - heh - przekaż jest dla mnie jeden - życie jest za krótkie i zbyt piękne, aby przeżyć go w masce - dzieci i starsi o tym wiedzą, wszyscy pośrodku zapominają... dlatego nie chcę maskować masek, zapominać o mojej twarzy - być może zrani ona wielu, być może nie będzie doskonała, być może czasem popełni głupstwo... być może nie będzie kusić pięknem piór i ornamentów, drogim kamieniem... ale czyż nie będę bez niej szczęśliwsza? czyż nie będzie mi się łatwiej oddychało...?

Królowa Margot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...